РЕЗУЛТАТИ КОНКУРСА ЧАС ЗА УГЛЕД 4 (2018)

Драге колегинице и колеге,

Са великим задовољством обавештавамо вас да је Едукин конкурс ЧАС ЗА УГЛЕД 4 успешно приведен крају.

Извињавамо вам се због тога што се – неуобичајено за нашу праксу – на објављивање резултата чекало дуже од предвиђеног рока, и надамо се да ћете разумети нашу потребу да радимо приљежно и савесно: уз све предвиђене и непредвиђене објективне околности, заиста је требало и додатног времена како би се прегледању пристиглих радова и доношењу одлука посветила достојна пажња.

Свима вама од свег срца захваљујемо на учешћу, добитницима награда честитамо – и све вас позивамо да и убудуће учествујете на нашим конкурсима и да са нама сарађујете.

У Београду,                                                                    Срдачно и с поштовањем,

12. октобра 2018.                                                                 Уреднички тим Едуке

 

 

 

СПИСАК РАДОВА КОЈИ ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНИ НА ЕДУКИНОМ САЈТУ

ОСНОВНА ШКОЛА

РАЗРЕДНА НАСТАВА

НАГРАДЕ

       ПРВА НАГРАДА

1. Даница Коцевска, Јован Коцевски, Саша Балаћ, Бојана Балаћ: Рељеф и оријентација у простору, ОШ „Михајло Пупин”, Ветерник

2. Александра Филиповић: Дељење бројем 2, ОШ „Бошко Ђуричић”, Јагодина

ДРУГА НАГРАДА

1. Др Гордана Рацков: Угао – цртање и обележавање, ОШ „Свети Сава”, Кикинда

2. Биљана Кнежевић: Придеви, ОШ „Десанка Максимовић”, Београд

     ТРЕЋА НАГРАДА

1. Ива Љубисављевић Кајгановић:Заштићена подручја у Србији, ОШ „Вук Караџић”, Ниш

2. Гордана Јаневска: Природне животне заједнице: шуме – нашезеленоблаго, ОШ „Димитрије Тодоровић Каплар”, Књажевац

ПОХВАЛЕ:

Гордани Вучинић

Младену Глигоријевићу

Марини Кукић

Мр Сави Ковачевићу

Ружици Стојановић Ђорђевић

Јелени Бабић

Звонимирки Јовичић

Мр Мирјани Лончаревић

Јелени Ивановић

Марини Праизовић

 

ПРВИ РАЗРЕД

  1. Аленка Орешчанин и Слађана Путић: Интерактивна сликовница
  2. Јелена Ивановић: Који материјали могу да се истежу, гњече и савијају
  3. Марија Милосављевић: Сабирање и одузимање до 10
  4. Ружица Стојановић Ђорђевић: Сабирање и одузимање до 20
  5. Славица Ристовић: Деда и репа
  6. Сузана Вељковић: Животињско царство

ДРУГИ РАЗРЕД

  1. Александра Филиповић: Дељење бројем 2
  2. Гордана Вучинић: Множење са 3
  3. Љиљана Соколовић: Множење бројевима 2, 3, 4, 5 и 10
  4. Тамара Стојановић: Дељење са 5
  5. Јелена Ивановић: Бајке Андерсен
  6. Драгана Виденов: Дивље животиње

ТРЕЋИ РАЗРЕД

  1. Јелена Бабић: Сергеј Михалков, Камен
  2. Татјана Попов: Вуков завет – савремено посело
  3. Др Гордана Рацков: Угао – цртање и обележавање
  4. Мр Сава Ковачевић: Таблица множења и дијељења са 9
  5. Младен Глигоријевић:С оне стране Дунава
  6. Гордана Јаневска: Природне животне заједнице: шуме – нашезеленоблаго
  7. Марина Кукић, Светлана Миленковић: Мој завичај и ја
  8. Даница Коцевска, Јован Коцевски, Саша Балаћ, Бојана Балаћ: Рељеф и оријентација у простору
  9. Мр Мирјана Лончаревић: Знамените личности наше прошлости
  10. Марија Миловановић: Прилагођавање животиња средини у којој живе
  11. Драгана Гавриловић Обрадовић: Моје место некад и сад
  12. Јелена Антонијевић: Живот некад и сад

ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

  1. Марјана Игрутиновић: Једнакост разломака
  2. Звонимирка Јовичић: Писмено одузимање
  3. Валентина Мујичић: Алиса у земљи чуда
  4. Мр Весна Јовић Латиновић: Субјекатски и предикатски скуп
  5. Младен Глигоријевић, Снежана Лапчевић : Смеше – поступци раздвајање смеше
  6. Љиљана Младеновић: Осврт уназад – прошлост Србије
  7. Марина Праизовић: Становништво Србије
  8. Ива Љубисављевић Кајгановић:Заштићена подручја у Србији
  9. Катарина Миличић, Слађана Галушка: Обновљиви извори енергије
  10. Лозица Антић, Биљана Митић: На темељима прошлости градимо будућност
  11. Душко Терзин: Међед, свиња, лисица

КОМБИНОВАНА ОДЕЉЕЊА

  1. Драгана Димитријевић: Сабирање, редослед извођења рачунских операција
  2. Драгана Димитријевић: Играмо се речима (сининими,хомоними, антоними), Богатимо свој речник
  3. Биљана Кнежевић: Придеви
  4. Ђурђица Стојковић: Птице изглед и начин живота: Угрожене врсте и заштита птица у Србији
  5. Јелена Бабић, Биљана Јелић, Амела Јосимовић: Вук Караџић тематски дан
  6. Јелена Бабић, Биљана Јелић, Амела Јосимовић: Здрава храна тематски дан
  7. Љиљана Арсенијевић, Предраг Аритоновић: Ускрс тематски дан

ПРЕДМЕТНА НАСТАВА

 

НАГРАДЕ

ПРВА НАГРАДА

1. Драган Голубовић, Сила потиска у течности и у гасу”, ОШ 8. октобар, Власотинце и одељење за математичке таленте ОШ Вук Караџић”, Лесковац

2. Вујадин Здравковић, „Разноврсност биљака, значај и заштита(систематизација наставне теме)”, ОШ „Јован Поповић”, Нови Сад

ДРУГА НАГРАДА

1. Виолета Марковић, „Основни електронски елементи”, ОШ „Илија Гарашанин”, Гроцка

2. Тања Парезановић, Олга Вујин, Северна Америка основне одлике”, ОШ „Иво Андрић”, Београд

ТРЕЋА НАГРАДА

1. Наташа Митровић, „Врсте зависних реченица. Исти везници у различитим зависним реченицама. Интрепункција у вези са зависним реченицама, ОШ „IV краљевачки батаљон”, Краљево

2. Oливера Видовић, Друштво социјалистичке Југославије, Основна школа „Јован Поповић, Сусек

ПОХВАЛЕ:

Ивани Ковачевић,Лидији Ђоковић, ВишеславиНалчић,Ивани Љубић, Татјани Крповић, Верици Арули, Марку Глишићу, Невени Стоилков, Др Драгану Крецуљу, Душици Марковић, Савици Ђурђевић, Петрани Јаковић, Ксенији Драгаш, Белми Селимотић.

СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ

1. Наташа Митровић, „Врсте зависних реченица. Исти везници у различитим зависним реченицама. Интрепункција у вези са зависним реченицама, ОШ „IV краљевачки батаљон”, Краљево

2. Ивана Ковачевић, „Вест(5. разред) и Блискост далеких предела (репортажа) (8. разред)”, ОШ,,Др Драган Херцог”, Београд

3. Татјана Крповић, „Ламент над Београдом Милоша Црњанског”, ОШ „Миливоје Боровић”, Мачкат

4. Лидија Ђоковић, „Портрет”, ОШ „Иво Лола Рибар”, Краљево

5. Невена Вељковић, професор српског језика и Сузана Ристић, професор енглеског језика, Ромео и Јулија Вилијама Шекспира, ОШ ,,Аца Синадиновић", Тешица

6. Вишеслава Налчић и Ивана ЉубићДесетицаИвана Цанкара”, ОШ Душан Јерковић

7. Верица Арула, Сумњиво лицеБранислава Нушића”, ОШ „Бранислав Нушић”, Београд

8. Јелена Ћетковић и Весна Андрејевић, „Глаголи за разиграну децу”,

ОШ „Карађорђе”, Горњи Матејевац и ОШ „Стеван Синђелић”, Каменица

9. Јелена Стојановић, „Историја језика, Основна школа „Вук Караџић, Липе и Основна школа „Бранислав Нушић, Смедерево

10. Александра Томић, „Лето на висоравни Стевана Раичковића”, ОШ „Јован Грчић Миленко”, Беочин

11. Јелена Голушин,,,Читам, не скитам”(обнављање градива књижевности), ОШ,,Др Ђорђе Јоановић, Ново Милошево

12. Маријана Шиљковић,„Облици новинарског изражавања”, ОШ „Јован Јовановић Змај”, Нови Пазар

13. Mili Hilmo Selimotić, Usmena balada Hasanaginica” (prvi dio), JU VII osnovna škola,Mostar

14. Sanela Bešić Mujanović, „Galeb Jonathan Livingston”, Richard Bach, Prva osnovna škola Brčko

 

 

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК

1. Јелена Кузмановић,Revision – The Present Simple Tense vs The Present Continuous (Progressive) Tense, ОШ „Вук Караџић”, Бачка Паланка

2. Милка Митровић, Our Incredible World,ОШ „Милош Обреновић”, Аранђеловац

ИСТОРИЈА

1. Oливера Видовић, Друштво социјалистичке Југославије, Основна школа „Јован Поповић, Сусек

2. Марјан Михајловић, Пројекат „Фотографија која је обележила XX век”,

ОШ „Мирослав Антић”, Ниш

3. Зорица Влајковац, „Култура народа старог Рима, ОШ „Мара Јанковић, Кусић

ГЕОГРАФИЈА

1. Тања Парезановић, Олга Вујин, Северна Америка основне одлике”, ОШ „Иво Андрић”, Београд

2. Савица Ђурђевић, „Државе на Балканском полуострву утврђивање”, ОШ „Надежда Петровић”, Сићево

3. Гордана Петровић, „Република Италија”, ОШ „Радоје Домановић”, Крагујевац

4. Јелена Тошић, „Туризам: подела, услови за развој, туристичке регије и туристички

центри”, ОШ „Живојин Перић”, Стублине

5. Иван Цветковић и Љиљана Пејчић, Симболи и становништво Републике” Србије (4.

разред),Република Србија” (6. разред), Основна школа Јован Аранђеловић”, Црвена Река

6. Мирјана Симић, Марко Глишић, „Речни систем најдужих река света у кључу

падежног система српског језика (утврђивање)”, ОШ „Светозар Марковић”, Крагујевац

БИОЛОГИЈА

1. Вујадин Здравковић, „Разноврсност биљака, значај и заштита(систематизација наставне теме)”,ОШ „Јован Поповић”, Нови Сад

2. Весна Јеремић наставник биологије, Марија Филиповић наставник музичке културе, „Грађа и функција органа за излучивање,ОШ „Херој Срба”, Осипаоница

3. Оливера Затезало, „Јестиве и лековите биљке, Основна школа „Марија Трандафил, Ветерник

4. Мр Весна Миленовић, Ћелија – ћелијска мембрана, ОШ Вук Караџић”, Житковац

5. Сандра Вукељић, „Животиње у повртњаку и на њиви”, ЈУ ОШ „Свети Сава”Добој

 

ФИЗИКА

1. Драган Голубовић, Сила потиска у течности и у гасу”, ОШ 8. октобар, Власотинце и одељење за математичке таленте ОШ Вук Караџић”, Лесковац

2. Ксенија Драгаш, „Мерење времена”, ОШ „Ђура Јакшић”, Чуруг

МАТЕМАТИКА

1. Зорица Косјерина, Примена обрнуте пропорционалности, ОШ „Јован Поповић, Сусек

2. Душица Марковић, Једначине у скупу Q, ОШ Стеафан Немања”, Ниш

3. Софија Влајин, „Обим круга, број π”,

4. Марија Вуковић, Весна Ивановић, „Сабирање и одузимање целих бројева – обрада”, Основна школа „Нада Пурић”, Ваљево

МУЗИЧКА КУЛТУРА

1. Марија Филиповић, „Кармен, Жорж Бизе”, ОШ „Херој Срба”, Осипаоница

2. Сања Војнов, „Импресионизам”, ОШ „Славко Родић”, Лазарево

ЛИКОВНА КУЛТУРА

Марија Јовановић, Гордана Петровић, „Орнамент, ОШ „Живадинка Дивац, Крагујевац

ТЕХНИЧКО И ИНФОРМАТИЧКО ОБРАЗОВАЊЕ

1. Виолета Марковић, „Основни електронски елементи”, ОШ „Илија Гарашанин”, Гроцка

2. Др Драган Крецуљ, „Својства метала и легура”

3. Љиљана Бакић и Бранка Вујанић, „Електротехнички материјали”, Основна школа  ,,Душан Јерковић”, Рума

4.Belma Selimotić, „Udobnost stanovanja”,JU IV osnovna škola Mostar

ЧАС ОДЕЉЕЊСКОГ СТАРЕШИНЕ

1. Belma Selimotić, „Digitalni građanin (pojam i osobine)”, JU IV osnovna škola Mostar

2. Невена Стоилков,„Земља Лимунова”, ОШ „Милисав Николић”, Божевац

3. Александра Драгић, „Вандализам – превенција насиља”, ОШ „Ђура Јакшић”, Чуруг

4. Оливера Урошев Палалић (Српски језик), Ивана Вуков (Биологија), Душица Кордић (Енглески језик), Квалитет производа које купујемо – рекламе”,ОШ Жарко Зрењанин”, Зрењанин

 

ГРАЂАНСКО ВАСПИТАЊЕ

1. Наташа Миљановић, „Шта је то карактер (24 карактерна својства човека)”

2. Бојана Анђелић, „Светски дан туризма или колико познајемо Нови Сад”

ФУНКЦИОНАЛНО ОСНОВНО ОБРАЗОВАЊЕ ОДРАСЛИХ

ПРЕДУЗЕТНИШТВО

Драгана Комадина, „Понуда и тражња”, Школа за основно образовање одраслих Сомбор

ФИЗИКА

Петрана Јаковић, „Магнети и магнетизам”, Школа за основно образовање одраслих, Сомбор

СРЕДЊА ШКОЛА

РЕТОРИКА И БЕСЕДНИШТВО

Наташа Распоповић, „Зачеци беседништва – беседништво старога века, Економско-трговинска школа, Краљево

ГЕОГРАФИЈА

Савица Ђурђевић, „Западна Србија”, СШ „Никета Ремезијански”, Бела Паланка

СОЦИОЛОГИЈА

Зорана Матићевић, Облици религиозности”, Гимназија Патријарх Павле”, Београд

РАЧУНАРСТВО И ИНФОРМАТИКА

Мр Снежана Замуровић, „Програмска подршка рачунара (систематизација)”, Гимназија „Душан Васиљев”, Кикинда

ПРИМЕНА РАЧУНАРА У ГРАЂЕВИНАРСТВУ

Вера Милићевић,„Постављање зграде у окружење у програму ArchiCAD”,

Техничка школа, Лозница

СВОЈСТВА МАТЕРИЈАЛА

Драгана Мудринић, „Својства и употреба фурнирских плоча”

 

 

 

 

ЕДУКИН КОНКУРС ЗА НАЈБОЉЕ ШКОЛСКЕ БИБЛИОТЕКЕ 2018.

         Драге колегинице и колеге,

Са великим задовољством обавештавамо вас да је наш новопокренути конкурс намењен школским библиотекама успешно приведен крају. Захваљујемо свим школама које су учествовале на конкурсу и желимо им да и даље имају много успеха у раду.

Наша жеља да подржимо рад школских библиотека – да усмеримо пажњу на драгоцену улогу библиотека у духовном и професионалном развоју ученика и наставника – уродила је плодом. Конкурс је показао како школске библиотеке у Србији, и упркос многим објективним тешкоћама, остварују своју улогу посвећено и успешно. Већа видљивост њиховог знатног учешћа у образовном процесу, надамо се, може утицати и на побољшања њиховог сопственог статуса и на квалитетнију сарадњу у оквиру школског система у нашој земљи.

У Београду,                                                                                                       Срдачно и с поштовањем,

12. октобра 2018.                                                                                                   Уреднички тим Едуке

РЕЗУЛТАТИ КОНКУРСА

НАГРАЂЕНИ

ПРВА награда: Библиотека Ваљевске гимназије

Библиотекарка Слађана Маријанац

ДРУГА награда: Библиотека ОШ Бранко Радичевић, Крушевац

библиотекарка Тамара Милутиновић

ТРЕЋА награда: Библиотека ОШ Јован Микић, Суботица

библиотекарка Весна Колар Перић

ПОХВАЉЕНИ

Библиотека ОШ Свети Сава, Бачка Паланка, библиотекарка Славица Јурић

Библиотека ОШ Дринка Павловић, Београд, библиотекарка Славица Хорват

Библиотека Тринаесте београдске гимназије, библиотекар Бојан Вучковић

Библиотека ОШ Свети Сава, Београд, библиотекарка Слађана Галушка

Библиотека ОШ Бранислав Нушић, село Доња Трнава, Ниш, библиотекарка Оливера Станковић

Библиотека ОШ Јосиф Маринковић, Нови Бечеј, библиотекарка Милана Гаковић

Библиотека ОШ Свети Сава, Бајина Башта, библиотекарка Соња Ћоровић

Библиотека ОШ Алекса Шантић, Београд,библиотекарка Снежана Гига

Библиотека ОШ Душан Јерковић, Ужице, библиотекарке Мирјана Радовановић Пејовић и Ана Дуковић

Библиотека ОШ Доситеј Обрадовић, Нови Сад, библиотекарка Јасна Божидаревић

Библиотека ОШ Прва војвођанска бригада, Нови Сад, библиотекарка Вера Срдић

Библиотека ОШ Стефан Дечански, Београд, библиотекарка Роксанда Игњатовић

Библиотека ОШ Бранко Пешић, Земун, библиотекарка Љиљана Ђорђевић

Библиотека ОШ Жарко Зрењањин, Качарево, библиотекарка Тања Стојановски

Библиотека ОШ Бора Станковић, Губеревац,библиотекарка Милица Јанаћковић

Библиотека ОШ Владика Николај Велимировић, Ваљево, библиотекарка Мила Милутиновић

Библиотека ОШ Бошко Јаковљевић Пинки, Стара Пазова, библиотекарке Ирена Стојчић и Милица Савурдић

Библиотека ОШ Никола Тесла, Винча, библиотекарка Бранка Алимпијевић

Библиотека Техничке школе „Раде Металац“, Лесковац,библиотекарка Татјана Динић

Библиотека ОШ Аца Алексић, Александровац, библиотекарке Дејна Михајловић и Димитринка Николова

Библиотека ОШ Свети Сава, Бајина Башта, библиотекарка Соња Ћоровић

ЗАХВАЛНОСТ ЗА УЧЕШЋЕ

Библиотека ОШ Вук Караџић, Лебане,библиотекарка Дубравка Ђорђевић

Библиотека ОШ Јован Поповић, Крушевац, библиотекарка Јелена Апостоловић

Библиотека ОШ Херој Срба, Осипаоница, библиотекарка Хелена Милошевић

Библиотека ОШ Бранко Радичевић, Кузмин, библиотекарка Невена Тадић

Библиотека ОШ Деспот Стефан Високи, Деспотовац, библиотекарка Силвана Драгутиновић

БиблиотекаСредње школе Велико Градиште, библиотекарка Весна Новковић

Библиотека ОШ Сијаринска Бања, библиотекарка Жаклина Булатовић

Библиотека ОШ Соња Маринковић, Суботица, библиотекарка Љиљана Мандић

Библиотека ОШ Јован Шербановић,Крепољин, библиотекарка Ирена Јанковић

Библиотека ОШ Свети Сава, Владичин Хан, библиотекарка Данијела Димитријевић

Библиотека ОШ Јован Поповић, Нови Сад, библиотекарка Ивана Шовљански

Библиотека ОШ Свети Сава, Сремска Митровица, библиотекарка Драгана Сретеновић

БиблиотекаГимназије „Светозар Марковић“, Нови Сад, библиотекарка Сандра Антић

Библиотека ОШ Први мај, Вртогош, библиотекарка Жаклина Костић

Библиотека ОШ Средња школа Барајево, библиотекарка Невена Тољага

 

 

 

 

На основу Правилника о критеријумима за додељивање награде „Едука –пријатељ школе“ директор Едуке д.о.о. Београд расписује


Конкурс за доделу награде ЕДУКА – ПРИЈАТЕЉ ШКОЛЕ
за најбољу школску библиотеку за 2018. годину

У жељи да подстакне и помогне рад школских библиотека, ИП Едука додељује награду Едука – Пријатељ школе, најбољој библиотеци  основне, средње школе и дома ученика за допринос развоју школског библиотекарства и стваралачки рад.


Додељује се прва, друга и трећа награда. Награда за школску библиотеку је новчана. Уз награду се додељује и повеља.


Прва награда   -   150.000,00 динара
Друга награда  -   100.000,00 динара
Трећа награда  -     60.000,00 динара


Пријава и образложење

Право да конкуришу имају школске библиотеке са територије Републике Србије.
Школски библиотекар/и, и/ или директор школе лично пријављују своју школску библиотеку на конкурс за награду „Едука - Пријатељ школе” тако што достављају адресу сајта школске библиотеке (или подсајта, у оквиру сајта школе) и попуњавају образац Пријаве. Дакле, треба послати само адресу сајта и попуњену Пријаву.

Уколико школска библиотека поседује/обавља и више од онога што је у обрасцу Пријаве предвиђено, наводи и то у Пријави.

Пријаве слати на адресу: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели., најкасније до 30. јуна 2018. године.

Резултати конкурса биће објављени на Едукином сајту до 30. септембра 2018. године, а свечано уручење награда биће уприличено на Школски дан, у оквиру Међународног сајма књига у Београду, 25. октобра 2018. године.

 
 

НАГРАДНИ КОНКУРС „ЧАС ЗА УГЛЕД“ 4
ЗА ВАСПИТАЧЕ, НАСТАВНИКЕ ОСНОВНЕ ШКОЛЕ И СРЕДЊОШКОЛСКЕ НАСТАВНИКЕ

Издавачка кућа „Едука“ из Београда четврту годину заредом расписује наградни конкурс „Час за углед“, намењен наставницима, за најбоље припреме угледних часова у основној школи. Од ове године конкурс је отворен и за васпитаче и за средњошколске наставнике.
Пропозиције конкурса:
1. Припрема (која није претходно публикована) треба да одговара Наставном програму за одређени предмет и разред, да буде функционална, применљива у наставној пракси и да одражава креативан приступ – уз поштовање одговарајућих стандарда. Предност ће имати радови који имају иновативни карактер (хеуристичко учење, пројектно оријентисано учење, учење путем решавања проблема, дијалошки и интердисциплинарно усмерено учење, учење кроз игру и сл.) – односно радови у којима се демонстрира активно и креативно учење, а у оквиру партнерског, групног и тимског рада.
2. Уз припрему је пожељно послати и одговарајуће електронске прилоге и додатке (у форми која ауторима највише одговара), из домена ИКТ.
3. Текст припреме треба да буде до пет страна формата: а) стандардни: А4; маргине 2,5 cm; б) фонт: Times New Roman; в) величина слова: 12 pt; г) размак између редова: 1,5.
4. Најуспелије припреме биће објављене у електронском издању Зборника „Час за углед“ (предшколско образовање, разредна настава, предметна настава).
5. Најбоље припреме биће новчано награђене (прво, друго и треће место).

- Конкурс је отворен до 15. маја 2018. године. Резултати конкурса биће објављени око 15. септембра 2018. године. Промоција издања и додела награда одржаће се на Школски дан, у време одржавања Међународног сајма књига у Београду, последње недеље октобра.                                                          
Начин слања:
- Електронску верзију рукописа у Word формату послати на
имејл: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. или на адресу: Змаја од Ноћаја број 10, 11 000 Београд, са назнаком ЗА КОНКУРС ЧАС ЗА УГЛЕД.


НАПОМЕНЕ:                                                                                                                                                                                                                                          

Молимо вас да у мејлу, у наслову, напишете своје име и презиме, наслов наставне јединице и разред, а у поруци обавезно доставите свој број телефона, и име и адресу школе у којој радите. Слободно нам се можете обратити за све додатне информације – преко имејла или на телефоне: 011/2629 903, 011/3286 443 и 011/3287 277. Пратите нас на сајту, порталу и на Фејсбуку.                                                                                                                                                                                                       
Желимо вам много успеха у раду, и на нашем конкурсу!
                                Срдачно,
                                Уреднички тим „Едуке“

 
 
 
 
 
 
 

ИЗДАВАЧКА КУЋА ЕДУКА

Едука је домаћи издавач са А лиценцом и великим угледом, који је, за скоро деценију и по, успела да изгради захваљујући квалитету својих уџбеника. Једно од наших програмских усмерења представља и издавање више комплета уџбеника за исти предмет, и пружање прилике наставнику да одабере оно што је најближе његовом сензибилитету. Као пријатељ школе, пре свега, Едука се ослања на разгранату мрежу својих сарадника, у првом реду аутора, од којих су многи управо наставници, јер они најбоље разумеју потребе својих ученика и колега. Од самих почетака, наша делатност даје предност сарадњи са  наставницима и школом.

Тежећи да оправдамо стечени углед поузданог сарадника, трудимо се да понудимо ученику и наставнику квалитетан и функционалан уџбеник.

 

САРАДНИК У ПРОДАЈИ ЗА ТЕРИТОРИЈУ СРБИЈЕ

Главне одговорности:

  • рад на придобијању купаца за Едукина издања;
  • планирање и праћење продаје и развоја продајне мреже на територији Србије;
  • продаја уџбеника и вануџбеничке литературе (Едиција Педагошка раскршћа и др.);
  • организација и координација продаје, као и управљање ресурсима;
  • проширивање тржишта Едукиних уџбеника;
  • унапређење продаје кроз постојеће канале;
  • отварање нових канала продаје и креирање продајних стратегија у складу са циљевима компаније;
  • увођење нових издања у постојеће канале продаје;
  • развој тржишта и праћење активности конкуренције, реализација;
  • израда планова и извештаја о оствареним резултатима, активно укључивање у маркетиншко планирање (сајам, промоција на месту продаје и сл.);
  • извештавање о спроведеним рекламним кампањама;
  • активан теренски обилазак постојећих и потенцијалних купаца;
  • друга задужења по захтеву послодавца.

Услови:

  • минимум IV степен стручне спреме;
  • да не постоји ангажман код другог послодавца;
  • искуство у продаји правним и физичким лицима;
  • најмање једна година искуства у сличним пословима;
  • одличне организационе и комуникационе вештине;
  • способност рада под притиском рокова и изражена флексибилност;
  • усмереност ка остваривању резултата, развоју и тимском раду;
  • одлично познавање рада у MS Office пакету;
  • возачка дозвола Б категорије (активан возач);
  • поседовање сопственог возила.

 

Компанија нуди:

  • рад у младом, перспективном тиму и динамичном окружењу;
  • могућност професионалног усавршавања и напредовања.

Ако сте заинтересовани да се прикључите нашем успешном тиму и испуњавате наведене услове, молимо вас да пошаљете свој CV на имејл:  Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

Срдачан поздрав!


РЕЗУЛТАТИ ЕДУКИНОГ КОНКУРСА ЧАС ЗА УГЛЕД 2017.


НАГРАЂЕНИ РАДОВИ


РАЗРЕДНА НАСТАВА

ПРВА НАГРАДА

Даница Коцевска и Славојка Милошевић, „Кад порастем, бићу научник” (пројектна настава, тематски дан), ОШ „Михајло Пупин”, Ветерник

ДРУГА НАГРАДА

Звонимирка Јовичић,„Зависност разлике од промене умањиоца” (Математика), ОШ „Моша Пијаде”, Жагубица

ТРЕЋА НАГРАДА

1. Младен Глигоријевић, „Основне карактеристике течности” (Природа и друштво), ОШ „Горан Остојић, Јагодина

2. Љиљана Спасић, „Дељење збира и разлике бројем” (Математика), ОШ „Коста Стаменковић”, Српски Милетић

           

ПРЕДМЕТНА НАСТАВА

ПРВА НАГРАДА

Даница Гавриловић, „Програм за техничко цртање SketchUp”, ОШ „Светозар Марковић Тоза”, Нови Сад

ДРУГА НАГРАДА

1.Мр Маја Анђелковић Шегуљев, „Пример комбиновања метода у настави”(Интегративна метода у настави заснована на корелацији: Биологија, Српски језик, Математика, Физика / Познавања природе, Ликовна култура, Музичка култура, Информатика), ОШ„Свети Сава”, Београд

2. Снежане Богићевић, „Питагорина теорема“, ОШ „Јован Дучић”, Београд

ТРЕЋА НАГРАДА

1. Ксенија Драгаш, „Мерење систематизација”, ОШ „Ђура Јакшић”, Чуруг

2. Лидија Ђоковић (Стефановић), „Деца Иве Андрића”, ОШ „Јошаничка Бања”, Јошаничка Бања


СПИСАК РАДОВА КОЈИ ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНИ У ЗБОРНИКУ


РАЗРЕДНА НАСТАВА


ПРВИ РАЗРЕД

1. Ива Љубисављевић Кајгановић, „Живот у шуми” (Свет око нас), ОШ „Вук Караџић”, Ниш

2. Весна Лазаревић, „Дани у седмици” (Свет око нас), ОШ „Боривоје Ж. Милојевић”, Крупањ

3. Марија Миловановић, „Основне и изведене боје” (Ликовна култура), ОШ „Стефан Немања”, Ниш

4. Татјана Дуганчић, „Речи супротног значења” (Српски језик), Школа за основно образовање одраслих, Сомбор

5. Лидија Вељковић, „Музичке звечке од рециклираног материјала” (Ликовна култура), Основна школа „Никодије Стојановић Татко, Прокупље

6. Ружица Вукелић, „Опет креће пролеће” (интегративна настава), ОШ „Никола Тесла”, Кљајићево

7. Александра Симаковић, „Прољеће” (интегративна настава), ОШ „Свети Сава”, Добој, Република Српска

8. Зорица Алексић, „Глас и штампано слово Аа”, обрада (Српски језик), ОШ „13. октобар”, Ћуприја

9. Јелена Коштица и Ивана Милошевић, „Буди кустос” (Ликовна култура), Београд

10. Данијела Радовановић, „Бројеви до 10” (Математика),ОШ „Младост”, Врњци

11. Јелена Ивановић, „Сабирање и одузимање” (Математика), ОШ „Горачићи”, Горачићи

12. Миомир Дејановић,„Сабирање, сабирци, збир“ (Математика), ОШ „Светозар Марковић”, Врање

13. Сузана Врачар, „Сабирање и одузимање бројева до 20” (Математика), ОШ „Алекса Шантић”, Калуђерица


ДРУГИ РАЗРЕД

1. Мирјана Цветковић, Наташа Богдановић, „Рециклажа путем Skype-а(Свет око нас), ОШ „Свети Сава” Суботинац, ОШ „Јован Јовановић Змај, Алексиначки Рудник

2. Катарина Милановић, „Саобраћај” (тематски дан), ОШ „13. октобар”, Ћуприја

3. Ђурђица Стојковић, „Животиње се различито хране” (Свет око нас), ОШ „Joван Поповић, Сусек

4. Јелена Ђорђевић, „А. С. Пушкин, Бајка о рибару и рибици” (Српски језик), ОШ „Милић Ракић Мирко, Прокупље

5. Мр Мирјана Лончаревић, „Мерење времена” (Свет око нас, Математика), ОШ „Свети Сава, Суботица

6. Сњежана Максимовић, „Штампана и писана слова латинице L l, LJ lj”(Српски језик), ОШ „Свети Сава, Добој, Република Српска

7.  Јелена Бабић, „Геометријска тела” (Математика), ОШ „Милић Ракић Мирко”, Доње Кординце, Прокупље

8. Лидија Вељковић, „Таблично дељење”(Математика), ОШ „Никодије Стојановић Татко”, Прокупље

9. Миа Творек,„Множење броја 5 и бројем 5”, (Математика), ОШ „Лазар Суботић”, Земун

10. Николаје Паулица, „Непознати сабирак” ”(Математика), ОШ „Лазар Суботић”, Земун


ТРЕЋИ РАЗРЕД

1. Татјана Попов, Мали Принц (Српски језик), ОШ „Доситеј Обрадовић”, Опово, ИО „Олга Петров”, Баранда

2. Аленка Орешчанин, Себични џин (тематски дан: „Препознај лоше– промени се”),ОШ „Марија Трандафил”, Ветерник

3. Милица Вујовић, „Шта је то што покреће” (Природа и друштво), ОШ „Васа Пелагић, Београд

4.Младен Глигоријевић, „Основне карактеристике течности” (Природа и друштво), ОШ „Горан Остојић, Јагодина

5. Јелена Ивановић, „Правилан изговор гласова ч, ћ и џ, ђ” (Српски језик), Основна школа „Горачићи”, Горачићи

6. Марина Кукић, „Илузија простора” (Ликовна култура), ОШ „Горња варош, Земун

7. Марија Симеуновић, „Радујмо се снегу” (Музичка култура), ОШ „Младост, Нови Београд

8. Тања Караџић, „Абаџија” (Народна традиција), ОШ „Посавски партизани, Обреновац

9. Миланка Лалић, „Орнамент” (Ликовна култура), ОШ „Мирослав Антић, Ниш

10. Сузана Миљковић, „Разговор с поштовањем” (Час одељењског старешине), ОШ

„Краљ Петар I”, Ниш

11. Јелена Малиновић, „Вода и друге течности” (Природа и друштво), ОШ „Вук Караџић, Врање

12. Марина Праизовић, „Народна прича Кад сам био стар човек” (Српски језик), ОШ „Стефан Дечански, Београд

13. Љиљана Спасић, „Дељење збира и разлике бројем” (Математика), ОШ „Коста Стаменковић”, Српски Милетић

14. Звонимирка Јовичић,„Зависност разлике од промене умањиоца” (Математика), ОШ „Моша Пијаде”, Жагубица

15. Наташа Ненин, „Од играчке до рачунара – Програм за писање MS Word”, ОШ „Др Александар Сабовљев”, Ечка


ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

1. Слађана Петровић, „Основно и пренесено значење речи” (Српски језик), ОШ „Исидора Секулић, ШООО, Обреновац

2. Весна Лазаревић, „Подела живог света, упознавање са биологијом у 4. разреду” (Природа и друштво и еколошка секција), ОШ „Боривоје Ж. Милојевић, Крупањ

3. Иван Шарчевић, „Рад – свесна човекова активност” (Природа и друштво), ОШ „Бановић Страхиња”, ШООО „Обреновац, Обреновац

4. Гордана Бубало, „Рене Гијо, Бела Грива” (Српски језик), ОШ „Стеван Алексић, Јаша Томић

5. Виолета Марјановић, „Луис Керол, Алиса у земљи чуда” (Српски језик), ОШ „Никодије Стојановић Татко”, Прокупље

6. Гордана Вучинић, „Придеви” (Српски језик), ОШ „Јован Цвијић, Зубин Поток

7. Слађана Целић, „Национални паркови Србије” (Природа и друштво), ОШ „Олга Милошевић, Смедеревска Паланка

8. Весна Ђорђевић, „Обнављање градива уз 6 шешира” (Музичка култура), ОШ „Вук С. Караџић, Старчево

9. Миланка Лалић, „Заменице” (Српски језик), ОШ „Мирослав Антић, Ниш

10. Даница Коцевска и Славојка Милошевић, „Кад порастем, бићу научник” (пројектна настава, тематски дан), ОШ „Михајло Пупин”, Ветерник

11. Снежана Милошевић, „Управљање роботом, управљање знањем...” (тематски дан), OШ „Драгиша Луковић Шпанац”, Крагујевац

12. Љиљана Арсенијевић и Предраг Аритоновић, „Направићу, поклонићу” (Ликовна култура), ОШ „Никодије Стојановић Татко”, Прокупље

13. Лидија Виденовић, „Основи здравог живљења(Природа и друштво),

ОШ„Јелица Миловановић”, Сопот                                                                    

14. Снежана Влајковац, „Писање бројева” (Српски језик), ОШ „Мара Јанковић”, Кусић

15. Снежана Пјевчевић, „Рад на тексту Храбра мајка”, (Српски језик), ОШ „Свети Сава”, Рогатица, Република Српска


КОМБИНОВАНА ОДЕЉЕЊА

1. Биљана Андрић, „Множење бројем 8 и Друг другу” (Математика и Српски језик, други и четврти разред), ОШ„Мића Станојловић”, Коцељева

2. Александра Филиповић и Звонимирка Јовичић (четвороразредно комбиновано одељење): 1. разред: „Карактеристичне животиње у окружењу (изглед, станишта, начин живота, брига о њима)”; 2. разред:Човек као део живе природе и његова улога у очувању природне равнотеже”; 3. разред:Животне заједнице и међусобни утицаји у животној заједници”;4. разред:Рад, производња, потрошња и одрживи развој” (увидети везе између коришћења ресурса, примењених технологија и одрживог развоја), ОШ „Моша Пијаде, Жагубица, одељење у Изварици

3. Јелена Бабић, Јелена Марјановић, „Бајке и басне” (Српски језик), ОШ „Милић Ракић Мирко”, Прокупље, издвојено одељење Доње Кординце

4.Милена Крстић(комбиновано одељење 2. и 4. разреда): 2. разред: „Текстуални задаци са множењем и дељењем” (утврђивање); 4. разред:„Просте и сложене реченице” (утврђивање), ОШ„Милисав Николић”, Божевац


ПРЕДМЕТНА НАСТАВА


СРПСКИ ЈЕЗИК

1. Валентина Мујичић (Српски језик), Андреа Рапчак (Енглески језик) и Татјана Таталовић(Немачки језик), „Црвенкапа у свету временских реченица”, ОШ „Иса Бајић”, Кула

2. Татјана Крповић, „Милорад Павић, Предео сликан чајем, ОШ „Миливоје Боровић”, Мачкат

3. Драгана Стевановић (Српски језик), Снежана Ивановић (Музичка култура) и Стефан Пешић (Верска настава), „Бадњи дан и Божић”,ОШ „Милић Ракић Мирко”, Прокупље

4. Лидија Ђоковић (Стефановић), „Деца Иве Андрића”, ОШ „Јошаничка Бања”, Јошаничка Бања

5. Марија Петровић, „Народна песма Почетак буне против дахија”, ОШ„Јован Јовановић Змај”, Алексиначки Рудник

6. Мр Маја Анђелковић Шегуљев, „Пример комбиновања метода у настави”(Интегративна метода у настави заснована на корелацији: Биологија, Српски језик, Математика, Физика / Познавања природе, Ликовна култура, Музичка култура, Информатика), ОШ„Свети Сава”, Београд

7. Биљана Комарицарпски језик), Драгана Новковићрпски језик), Мирјана Јечменица атематика и рачунарство) и Слободан Делићсторија),„Свети Сава и Немањићи”, ОШ „Бранко Радичевић”, Прибој

8. Светлана Дробњак, „Корелативни приступ превенцији вршњачког насиља путем одломка из романа Очеви и оци, ОШ „Бранко Радичевић”, Нови Београд

9. Славиша Шушулић, „Правописно путовање”, ОШ „Синиша Јанић”, Власотинце

10. Соња Ђорђевић и Весна Миленовић,„Како биљке добијају имена”(Српски језик,Биологија), ОШ „Вук Караџић”, Житковац

11. Вишеслава Налчић и Ивана Љубић,„Житије Ајдук Вељка Петровића Вука Стефановића Караџића”,ОШ „Душан Јерковић”, Рума

12. Татјана Јеремић,„Акценат”ОШ „Мића Станојловић”, Коцељева

13. Бојана Анђелић,„Наставна обрада романа Мој дека је био трешња Анђеле Нанети“, ОШ „Марија Трандафил”, Ветерник

14. Јелена Антић, „Иво Андрић, Аска и вук”, ОШ,„Мирко Јовановић”, Крагујевац

15. Олгица Спасојевић, Конгруенција, ОШ Петар Лековић", Пожега

16. Олгица Спасојевић, Потенцијал, ОШ Петар Лековић", Пожега

17. Миљана Степаноски, Поруке романа Мали Принц”, ОШ Змај Јова Јовановић", Београд

18. Драгана Стевановић и Јасмина Џипковић, „Гласовне промене”, ОШ „Милић Ракић Мирко”, Прокупље

19. Ивана Ковачевић, „Приповетка Мост на Жепи Иве Андрића”, ОШ,,Др Драган Херцог”, Београд

20. Бојана Меловић,„Мисија Ћирила и Методија”, ОШ „Живко Љујић", Нова Варош

21. Саша Чорболоковић, „Писмо Деда Мразу”, ОШ „3. октобар“, Бор

22. Наташа Кљајић, Савски фејсбук писање писма, 58 разред (рад у истуреном одељењу), ОШ „Бранко Радичевић“, Прогар

23. Биљана Вукмановић, „Народна епска песма Женидба краља Вукашина”, ОШЈугославија”, Бар (Црна Гора)

24. Севлета Арнаутовић, „Пјесма о куји Сергеја Јесењина”, ОШ „Вражићи”, Челић (Босна и Херцеговина)


ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК

1. Ана Јовић, „AncientGreekTheatre”, ОШ „Дуле Караклајић”, Лазаревац

2. Катарина Андрејевић, „BetweentheLines”, ОШ „Станислав Сремчевић”, Крагујевац

3. Драгана Павловић, Мирјана Дамљановић, „ImRestaurant / CanItakeyourorder?,ОШ ,,Павле Савић, Београд

4. Жана Салопек и Драгана Лазић, „Климатске промене– Climate Changes” (Енглески језик, Биологија), ОШ „Татомир Анђелић”, Мрчајевци

5. Наташа Ускоковић, Љиљана Стајковић, Јелена Симоновић, Јелена Филиповић, Данијела Ђорђевић, „PlanningaBusinessTrip”,„9. октобар”, Прокупље


ФРАНЦУСКИ ЈЕЗИК

1. Марко Груичић, Unité I Bilan –Quiz, ОШ „Вук Караџић, Кладово

НЕМАЧКИ ЈЕЗИК

1, Бранка Огњановић, Deutsche Erfindungen, ОШ „Душан Тасковић Срећко, Сићево


ИСТОРИЈА

1.Марјан Михајловић, „Исламски свет у раном средњем веку”, ОШ „Мирослав Антић”, Ниш

2.Весна Костић, „Основне одлике праисторије”, ОШ „Јован Дучић”, Нови Београд

3.Љиљана Дукић Рајковић, Катарина Алексић, „Први српски устанак; Презентације на мрежи – приказ резултата истраживања у форми осе времена, у web 2.0 алатуMyHistro” (Историја, Информатика и рачунарство), ОШ „Бранислав Нушић”, Београд


ГЕОГРАФИЈА

1. Савица Ђурђевић, „Појам завичаја, географски положај”, ОШ „Душан Тасковић Срећко”, Сићево

2. Тања Парезановић, „Географски положај, границе и величина, хоризонтална и вертикална разуђеност; клима, биљни свет и воде на копну Јужне Европе”, ОШ „Иво Андрић”, Београд


БИОЛОГИЈА

1. Биљана Михаиловић и Катарина Чутовић, „Категорије заштићених природних добара – Национални паркови” (Биологија, Географија), ОШ „Танаско Рајић“, Чачак

2. Александра Иконов, „Понављање наставних јединица: Климатске промене: Ефекат стаклене баште; Оштећења озонског омотача; Киселе кише; Сушење шума”, ОШ „Марија Бурсаћ”, Београд

3. Ања Срећковић, „Ћелија: величина, облик, основна грађа”, ОШ „Мирко Јовановић“, Крагујевац

4. Драгица Јеремић, „Скривеносеменице”, Лугавчина, Смедерево

5. Славољуб Тоскић, „Живот у капи воде – посматрање слаководних праживотиња под микроскопом”, ОШ „Бранко Радичевић”, Бор

6. В. Милетић, А. Трифковић, С. Нецков, „Цвет – делови цвета, једнополан и двополан цвет, цваст”, ОШ „Михајло Пупин”, Ветерник


МАТЕМАТИКА

1. Снежане Богићевић, „Питагорина теорема“, ОШ „Јован Дучић”, Београд

2. Бранкице Петковић, „Графичко представљање статистичких података“, ОШ „Димитрије Тодоровић Каплар”, Књажевац              

3. Душице Марковић, „Површина круга“, ОШ „Стефан Немања”, Ниш


ФИЗИКА

1. Др Милица Матић (Енглески језик) и Анђа Поповић (Физика), „Успостављање везе између силе, масе тела и убрзања.II Њутнов закон”, ОШ „Јован Дучић”, Нови Београд

2. Биљана Живковић, „Полуга, моменат силе.Равнотежа полуге и њена примена”, ОШ „Вук Стефановић Караџић”, Крагујевац

3. Ксенија Драгаш, „Зависност пређеног пута од времена кретања”, ОШ „Ђура Јакшић”, Чуруг

4. Ксенија Драгаш, „Мерење систематизација”, ОШ „Ђура Јакшић”, Чуруг

5. Петрана Јаковић,Топлотно ширење тела. Мерење температуре тела”, ШООО, Сомбор

6. Петрана Јаковић, „Светлосне појаве кроз огледе”, ШООО, Сомбор

7. Марина Андријевић Петровић, „Енергија и њени извори”, ОШ „Југославија”, Бар (Црна Гора)


ТЕХНИЧКО И ИНФОРМАТИЧКО ОБРАЗОВАЊЕ

1. Даница Гавриловић, „Програм за техничко цртање SketchUp”, ОШ „Светозар Марковић Тоза”, Нови Сад



 

 

НАГРАДНИ КОНКУРС „ЧАС ЗА УГЛЕД” 3

ЗА НАСТАВНИКЕ ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

 

Издавачка кућа „Едука” из Београда трећу годину заредом расписује наградни конкурс „Час за углед“, намењен наставницима, за најбоље припреме угледних часова у основној школи (у разредној и предметној настави).

Пропозиције конкурса

  1. Припрема (која није претходно публикована) треба да одговара Наставном програму за одређени предмет и разред, да буде функционална, применљива у наставној пракси и да одражава креативан приступ – уз поштовање одговарајућих стандарда.Припрема треба да представља добар пример наставне праксе у иновативним приступима настави/учења – у духу развијајућег стицања знања и умења, са нагласком на самосталном, проблемском, истраживачком, хеуристичком учењу.
  2. Текст припреме треба да буде до пет страна формата: а) стандардни: А4; маргине 2,5 cm; б) фонт: Times New Roman; в) величина слова: 12 pt;г) размак између редова: 1,5.
  3. Уз припрему је пожељно послати и одговарајуће електронске прилоге и додатке у форми која ауторима највише одговара, из домена ИКТ.
  4. Најуспелије припреме биће објављене у Зборнику „Час за углед” (разредне и предметне наставе).
  5. Најбоље припреме биће новчано награђене (прво, друго и треће место).

   * Конкурс је отворен до 15. марта 2017. године.Резултати конкурса биће објављени до краја јуна 2017. године.                                                          

Начин слања:

   * Електронску верзију рукописа у Word формату послати на

имејл: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.">Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. или на адресу: Змаја од Ноћаја број 10, 11 000 Београд, са назнаком ЗА КОНКУРС.

НАПОМЕНЕ:

Молимо вас да у мејлу, у наслову, напишете своје име и презиме, наслов наставне јединице и разред, а у поруци обавезно доставите свој број телефона, и име и адресу школе у којој радите.

Слободно нам се можете обратити за све додатне информације – преко имејла или на телефоне: 011/2629 903, 011/3286 443 и 011/3287 277. Пратите нас на сајту и на Фејсбуку.

 

Желимо вам много успеха у раду, и на нашем конкурсу!

Срдачно,

                                                                                                Уреднички тим „Едуке”

 

  • Час за углед 2 Зборник припрема за угледне часове разредне наставе, награђени радови.....ПДФ
  • Час за углед 2 Зборник припрема за угледне часове предметне наставе, награђени радови.....ПДФ

ЕДУКА на "Facebook"

библиотека педагошка раскршћа