РЕЗУЛТАТИ ЕДУКИНОГ КОНКУРСА ЧАС ЗА УГЛЕД 5  (2019).

 

Драге колегинице и колеге,

Са великим задовољством обавештавамо вас да је Едукин конкурс ЧАС ЗА УГЛЕД 5 успешно приведен крају.

Свима вама од свег срца захваљујемо на учешћу, добитницима награда честитамо – и све вас позивамо да и убудуће учествујете на нашим конкурсима и да са нама сарађујете.

У Београду,                                                                    Срдачно и с поштовањем,

09. октобра 2019.                                                                 Уреднички тим Едуке

 

 

ПРВА НАГРАДА

Оливера Крупеж, Основна школа "Милица Павловић" Чачак, Јабука као књижевни мотив

 

ДРУГА НАГРАДА

Звонимирка Јовичић, Основна школа ОШ „Моша Пијаде”, Жагубица, Земљиште није само земљиште

 

ТРЕЋА НАГРАДА

Слађана Галушка, Драгана Јањић, Наташа Томић, Бојана Весковић,  Основна школа "Свети Сава" Београд, Мој дека је био трешња

 

ПОСЕБНО ПОХВАЉЕНИ РАДОВИ

Александра Миљковић, Репортажа као новинарски жанр; основни елементи репортаже и снимање репортажа

Александра Филиповић, Стопама Мондријановог дизајна

Ружица Стојановић Ђорђевић, Множење и дељење

Драган Голубовић, Чаша чисте воде

Снежана Шалаи Тибор, Пролеће у шуми, песма из Финске

Јелица Пајић, Друштвена одговорност у креирању медијског садржаја

Барбара Ивковић и Снежана Живковић, Књижевност и науке старих Грка

 

САДРЖАЈ

ОСНОВНА ШКОЛА

РАЗРЕДНА НАСТАВА

 ПРВИ РАЗРЕД

Сања Мићић, Столетни храст прича причу

ДРУГИ РАЗРЕД

Александра Филиповић, Стопама Мондријановог дизајна

Ива Љубисављевић Кајгановић и Љиљана Младеновић, Годишња доба

Марија Зец, Лековито биље

Сандра Поповић и Милица Тренић, Шаренорепа, Гроздана Олујић

Мирјана Недељковић, Саобраћај

Ружица Стојановић Ђорђевић, Множење и дељење

ТРЕЋИ РАЗРЕД

Мр Милијана Глигоријевић, Речи умањеног и увећаног значења

Snježana Zuković, Danijela Bulatović, Valentina Kovačević, Narodna priča Tri leptira

ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

Сава Ковачевић, Редосљед рачунских операција

КОМБИНОВАНО ОДЕЉЕЊЕ

Јелена Бабић и Ивана Радоњић, Знаменитости мога места

Снежана Влајковац, Јасенов лист, Гроздана Олујић

Звонимирка Јовичић, Земљиште

 

ПРЕДМЕТНА НАСТАВА

СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ

Александра Миљковић, Репортажа као новинарски жанр; основни елементи репортаже и снимање репортажа

Александра Томић, Предео сликан чајем, Милорад Павић

Бојана Анђелић, Методички приступ Дневнику Ане Франк

Бојана Ракоњац, Глаголи и глаголски облици

Вишеслава Налчић и Ивана Ерцеговац, Плави чуперак, Мирослав Антић

Јелена Ћетковић, Виолета Маријановић и Весна Андрејевић, Заљубљени Змај (Јован Јовановић Змај, Ђулићи) и хемија љубави

Јелена Влашки Радосављев, Народна бајка Биберче

Љиљана Ивановић Јованчевић (српски језик и књижевност) и Ана Богдановић

Милосављевић (географија), Проналажење кључних речи у тексту

Даница Вулићевић (српски језик и књижевност) и Маријана Ратковић (биологија), У судници – примена техника критичког мишљења кроз корелацију наставних тема из биологије и српског језика

Mili Hilmo Selimotić, Jezička kultura. Raspravljanje

Олга Терзић, Правописна торта смедеревских ловаца на грешке

Олгица Спасојевић, Писање вишечланих географских назива

Оливера Крупеж, Јабука као књижевни мотив

Сандра Рудњанин, Некњижевне речи и туђице и њихова замена језичким стандардом

Сандра Сеферовић, Прави и неправи објекат (обрада)

Саша Чорболоковић, Падежи без муке (пројектна настава)

Слађана Галушка, Мој дека је био трешња, Анђела Нанети

Снежана Мушицки, Иво Андрић, Аска и вук

Татјана М. Крповић, Горан Петровић, Месец над тепсијом (одломци)

 ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК

Ана Станојловић, My special trip (London/New York)

 РУСКИ ЈЕЗИК

Данијела Анђелковић, Знакомство с достопримечательностями столицы

 ИСТОРИЈА

Барбара Ивковић и Снежана Живковић,Књижевност и науке старих Грка

Весна Костић и Јелена Муцић, Лондон гори

Јелена Лилић, Прошлост: Школски музеј

 ТЕХНИЧКО И ИНФОРМАТИЧКО ОБРАЗОВАЊЕ

Belma Selimotić, Prostorno prikazivanje predmeta

Драган Крецуљ, Роботика

Маријана Бачанин, Марија Полимац и Мирјана Светозаревић, Никола Тесла

ФИЗИКА

Драган Голубовић, Чаша чисте воде

 БИОЛОГИЈА

Душица Комановић и Јасмина Вишњић, Екосистеми копнених вода, Загађивање и могућност заштите

Сања Парезановић , Зорица Агановић и Ана Јеличић, Пубертет и адолесценција, Проблеми везани за период одрастања

Вујадин Здравковић, Крв и лимфа, Крвне групе, Трансфузија

 МАТЕМАТИКА

Душица Марковић, Боја твог шешира

Маријана Мирковић и Тања Парезановић, Мостови нас спајају

Мирјана Кокерић и Синиша Ћулафић, Познате жене математичарке

Оливера Каличанин и Драгана Лазић, Фибоначијев низ – Математика око нас

 ГЕОГРАФИЈА

Наталија Прерадов, Израда квиза из географије у програмском језику Python 3

Савица Ђурђевић, Миграциона кретања

 ГРАЂАНСКО ВАСПИТАЊЕ

Марина Станојловић Мирчић, Израда студије

 МУЗИЧКА КУЛТУРА

Снежана Шалаи Тибор, Пролеће у шуми, песма из Финске

 

СРЕДЊА ШКОЛА

СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ

Драгана Симић (информатика) и Снежана Миљанић (српски језик и књижевност), Електронски часопис: Модерна у европској и српској књижевности

Јелена Вујовић, Кад нас песма (до)дирнеантологија песника мог краја

Сузана Ранчић и Тања Златановић, Александар Сергејевич Пушкин, Цигани

Весна Мићић, Почеци словенске писмености – Света браћа Ћирило и Методије

Драгана Богдановић, Јелена Богдановић и Милица Бошковић, Колубарска битка

 ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК

Milena Denković, Project Teens and Media

 ЈЕЗИК, МЕДИЈИ, КУЛТУРА

Јелица Пајић, Друштвена одговорност у креирању медијског садржаја

 ЛАТИНСКИ ЈЕЗИК

Наталија Станковић, Ininsula Corcyra

 МАТЕМАТИКА

Данијела Драмићанин Денић, Аритметички низ – дефиниција и својства, формула за општи члан

 ЗДРАВСТВЕНА НЕГА

Никола Савић, Здравствено васпитни рад у превенцији шећерне болести

 МИКРОБИОЛОГИЈА

Ана Јеремић, Узимање бриса

 ХЕМИЈА

Драгосављевић Елена, Хемијске реакције у мом дому

 СТАТИСТИКА

Ивана Миљковић и Сузана Стошић, Корелациона анализа применом програма Еxcel

 РАЧУНОВОДСТВО

Сузана Стошић, Ивана Милчев и Весна Петровић, Набавка, продаја и плаћање робе у земљи

 


ЕДУКА на "Facebook"

библиотека педагошка раскршћа