РЕЗУЛТАТИ КОНКУРСА ЧАС ЗА УГЛЕД 6 (2020)

Драге колегинице и колеге,

Са великим задовољством обавештавамо вас да је Едукин конкурс ЧАС ЗА УГЛЕД 6 успешно приведен крају.

Извињавамо вам се због тога што се на објављивање резултата чекало дуже од предвиђеног рока. Захваљујемо вам на стрпљењу и разумевању. И иначе сложен процес прегледања и вредновања пристиглих радова додатно је компликован ванредним околностима у којима (сви ми) радимо.Надамо се да ћете разумети нашу потребу да радимо приљежно и савесно: уз све предвиђене и непредвиђене објективне околности, заиста је требало и додатног времена како би се прегледању пристиглих радова и доношењу одлука посветила достојна пажња.

Нажалост, ове године је, из разумљивих разлога, изостала и промоција зборника ЧАС ЗА УГЛЕД 6, планирана за Школски дан на Београдском међународном сајму књига. Зборнике ћемо ипак представити у догледно време – уживо, или онлајн, у зависности од могућности којима будемо располагали. Пратите нас на Едукином сајту и порталу, на Фејсбуку и Инстаграму – где ћемо објављивати даље информације и где ће бити постављена електронска издања зборника.

Свима вама од свег срца захваљујемо на учешћу, добитницима награда честитамо – и све вас позивамо да и убудуће учествујете на нашим конкурсима и да са нама сарађујете.

У Београду,                                                                    Срдачно и с поштовањем,

2. новембра 2020.                                                                 Уреднички тим Едуке

 

НАГРАЂЕНИ РАДОВИ

РАЗРЕДНА НАСТАВА

1. Прва награда

Марија Којић, „Новац”, први разред; ОШ ,,Мирослав Антићʺ,Београд

2. Друга награда

Миа Кришановић, „Мрав добра срца”, четврти разред; ОШ ,,Бранко Ћопић", Видиковачки венац, Београд

3. Трећа награда

Ђурђица Стојковић, ,,Домовина се брани лепотом и чашћу и знањем”, четврти разред; ОШ ,,Јован Поповић" Сусек, издвојено одељење у Баноштору

 

ПРЕДМЕТНА НАСТАВА

1. Прва награда

Весна Андрејевић и Јелена Ћетковић, ,,Мој отац трамвај вози”, Александар Вучо, пети разред; ОШ ,,Стеван Синђелићʺ из Каменице, Ниш и ОШ,,Карађорђе" Матејевац, Ниш

2. Друга награда

Јелена Мркић и Татјана Тајдић, Вилијем Шекспир „Ромео и Јулија“/Life and kulture:William Shakespeare „Romeo and Juliet“,осми разред; ОШ „Моша Пијаде”, Иваново

3. Трећа награда

Сања Парезановић, „Јединство грађе и функције као основа живота”, пети разред, ОШ „Петар Лековић”, Пожега

 

Награде се састоје у новчаном износу и дипломи: за прво место 35 000, за друго – 25 000 и за треће – 15 000 динара, у разредној и у предметној настави.

Свим колегиницима и колегама чији су радови уврштени у зборнике ЧАС ЗА УГЛЕД 6 додељује се похвалница – као посебно признање за запажено учешће на конкурсу.

 

 

СПИСАК РАДОВА ЗА ЗБОРНИК РАЗРЕДНА НАСТАВА

ПРВИ РАЗРЕД

1. Александра Филиповић, Северне занимљивости, 1. разред; Основна школа „Црњански”, Јагодина;

2. Марија Којић, Новац, 1. разред; ОШ ,,Мирослав Антић”,Београд;

3. Биљана Ристовић, Ивана Миленковић и Александра Ивезић Биљке свуда око мене, 1. разред;ОШ ,,Иво Андрић", Београд, Раковица;

4. Мирјана Боторић, Шума биљке и животиње, 1. разред; Основна школа ,,Кирило Савић”, Ивањица;

 

ДРУГИ РАЗРЕД

5. Љиљана Пејчић, Слово, глас, слово, реч, реченица, 2. разред; ОШ ,,Јован Аранђеловић” уЦрвенојРеци;

6. Љиљана Спасић, Азбука лепог понашања у природи, 2. разред; ОШ „Коста Стаменковић”, Српски Милетић;

7. Тијана Милисављевић, Дигитална прича Мерење времена, 2. разред; ОШ Први мај” Влајковци, Грашевци;

8. Ивана Павковић, Одређивање непознатог броја (множење, дељење), 2. разред; OШ ,,Јован Дучић”;

9. Аленка Орешчанин, Мапа за спас планете Земље, 2. разред; ОШ ,,Марија Трандафил” Ветерник;

10. Наташа Глигић, „Бајка о рибару и рибици”, 2. разред; ОШ ,,Жарко Зрењанин”, Качарево;

 

ТРЕЋИ РАЗРЕД

11. Сузана Мијаиловић, Чаробни свет Рака Кројача, 3. разред;Основна школа ,,Црњански”, Јагодина;

 

ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

12. Ђурђица Стојковић, Домовина се брани лепотом и чашћу и знањем, 4. разред; ОШ ,,Јован Поповић” Сусек, издвојено одељење у Баноштору;

13. Јелена Живановић, Научили смо у четвртом разреду, 4. разред; ОШ ,,Мирослав Антић”, Београд, Чукурица;

14. Миа Кришановић, „Мрав добра срца”, 4. разред; ОШ ,,Бранко Ћопић”, Видиковачки венац, Београд;

15. Милица Антић и Миа Кришановић, Наелектриши се знањем, 4. разред; ОШ ,,Бранко Ћопић”, Видиковачки венац, Београд;

16. Снежана Ковач, Воде природна богатства Србије, 4. разред; ОШ ,,Петар Петровић Његош”, Врбас;

17. Ненад Голубовић, „Чворак”, Иван Крилов, 4. разред; Основна школа ,,Владимир Перић Валтер”, Пријепоље;

18. Звонимирка Јовичић, У дечјем свету, комбиновано одељење 3. и 4. разред; ОШ ,,Моша Пијаде” у Жагубици.

 

КОМБИНОВАНО ОДЕЉЕЊЕ

19. Јелена Бабић, „Јежева кућица”, комбиновано одељење 1. и 3. разред;

 

СПИСАК РАДОВА ЗА ЗБОРНИК ПРЕДМЕТНА НАСТАВА

ОСНОВНА ШКОЛА

Биологија

1. Сања Парезановић, Јединство грађе и функције као основа живота, 5. разред, ОШ Петар Лековић, Пожега.

Физика

2. Драган Голубовић, Агрегатна стања, чврсто стање, 7. разред, ОШ ,,8. октобар и ,,Синиша Јанићиз Власотинца и одељењу за математичке таленте ОШ Вук Караџић у Лесковцу;

3. Синиша Д. Ћулафић, Систематизација теме Магнетно поље, 8. разред, ОШ Миша Стојковић” Гај, Ковин.

Француски језик

4. Марко Груичић, Присвојни придеви и заједничке именице везане за породицу, 5. разред, ОШ ,,Вук Караџић” Кладово

Географија

5. Иван Цветковић, Вулкани и земљотреси, 5. разред, ОШ ,,Јован Аранђеловић”, Црвена Река

 

Математика

6. Јованка Свркота, Прости и сложени бројеви, 5. разред, Основна школа „Јован Поповић”, Нови Сад;

7. Сања Ћеранић, Основне операције са целим бројевима, 6. разред, ОШ „Зага Маливук”, Крњача.

 

Српски језик

8. Др Оливера Крупеж, Мотив колективног лика у „Сеобама” (тематска настава); Мотив сеобе у „Сеобама” (тематска настава),ОШМилица Павловић,Чачак;

9. Бојана Ракоњац, Аги и Ема”, Игор Коларов или Петаци у улици Храстова, ОШ ,,Ђорђе Симеоновић” Подгорац;

10. Лидија Ђоковић, Јасминка Петровић: Бонтон, 8. разред; Мирослав Антић, Шашава песма” (интердисциплинарни час), ОШ ,,Иво Лола Рибар”, Краљево;

11. Олгица Спасојевић, Одлике реализма у књижевности, 8. разред, Основна школа „Петар Лековић”, Пожега;

12. Весна Андрејевић из ОШ ,,Стеван Синђелић” из Каменице, Ниш  и Јелена Ћетковић из ОШ ,,Карађорђе” Матејевац, Ниш Мој отац трамвај вози”, Александар Вучо, 5. разред;

13. Душанка Шупут Тричковић, То сам ја”(мало другачија аутобиографија),ОШ „Коста Стаменковићˮ, Српски Милетић;

14. Иван Јевтовић, Народна епска песма Мали Радојица” (двочас) Основна школа ,,Карађорђе”, Топола;

15. Јована Илић, Писмо, ОШ „1. мај, Вртогош;

16. Бојана Анђелић, Писмо, ОШ „Петефи Шандор”, Нови Сад;

17. Мр Маја Анђелковић Шегуљев, Марк Твен, Том Сојер”, ОШ Свети Сава, Београд;

18. Марија Ристивојевић, „Вече” Ђура Јакшић, ОШ Херој Иван Мукер”, Смедеревска Паланка;

19. Марија Рушпић, Рекламе – манипулативност и језичке особине, ОШ Јошаничка Бања”;

20. Марјан Живковић, Односне реченице, ОШ Бранислав Нушић”, Ратаје, Врање;

21. Љиљана Ивановић Јованчевић (српски језик и књижевност), Маријана Павловић (енглески језик), Богаћење речника –  кратке народне умотворине, ОШ Рада Миљковић”, Јагодина;

22. Татјана Крповић, Аорист, ОШ „Миливоје Боровић”, Мачкат;

23. Верица Ж. Симић, „Јабука на друму” Вељка Петровића (обрада),ОШКарађорђе'', Топола;      

24. Александра Томић, „Прича о Светом Сави”, Матија Бећковић, ОШ „Петар Петровић Његошˮ, Зрењанин;                    

25. Јасмина Сенић, Обредне лирске народне песме, ОШ „Никола Тесла”, Београд;

26. Mili Hilmo Selimotić,Žan Batist Poklen Molijer, Građanin plemić”, interpretacija odlomka, JU VII osnovna škola, Mostar.

 

Енглески језик

27. Ана Живковић, G – Writing: An email to an Internet friend, 5. разред, ОШ „Чегар” , Ниш;

28. Јелена Мркић и Татјана Тајдић, Вилијем Шекспир „Ромео и Јулија“/Life and kulture: William Shakespeare „Romeo and Juliet“, 8. разред, ОШ „Моша Пијаде”, Иваново;

29. Сања Симић де Граф, Жељка Марковић, Тијана Васић, Јелена Трипковић и Мирјана Марковић, Пројекат Европски дан језика, ОШ Вук Караџић”, Лозница;

30. Зорана Петричевић, Fun Homes, 5. разред, ОШ Октоих”, Подгорица.

Информатика и рачунарство

31. Смиљка Радуловић, Пројектна настава у 7. разреду основне школе, ОШ Јожеф Атила”, Нови Сад

Пројектна настава

32. Ана Кајловиц, Данијела Пантовић, Горан Јањић, Милица Ускоковић, Звонко Нићифоровић, Верица Бјелица, Лидија Борбанди Варга, Радан Шарић, Наслеђе Косовског боја, 6. разред, ОШ Братство јединство”, Панчево;

33. Јелена Лилић, Седам светских чуда старог света, Основна школа „Миливој Петковић Фећко”, Платичево.

 

СПИСАК РАДОВА ЗА ЗБОРНИК СРЕДЊА ШКОЛА

Електротехника и информатика

1. Драгана Богдановић и Драгана Милосављевић, Базе података и Извод функције, Техничка школа, Ивањица

Математика

2. Данијела Драмићанин Денић, Пирамида – постанак, врсте, пресеци, површина и запремина, Гимназија, Косовска Каменица

Пословна информатика

3. Драгана Богдановић и Анкица Вучетић, Рад са графиконима и Графичко приказивање статистичких података, Техничка школа, Ивањица

Српски језик

4. Оливера Аризановић, Легенде у роману „На Дрини ћуприја” Иве Андрића – соба за бекство (escape room), Економска школа, Ниш;

5. Мср Марија В. Запутил, Радоје Домановић – „Вођа”, Пожаревачка гимназија,СМШ „Стеван Мокрањац”, Пожаревац;

6. Faketa Džinić, Dante Aligijeri, Božanstvena komedija” (Pakao), Mješovita srednja škola Čelić.

 

Уметнички предмети

7. Данка Степић Брковић и Катарина Богдановић, Валерски односи. Валерски кључеви и њихово осећајно значење. Организација и контрола валерских вредности, Уметничка школа, Ниш

 

Енглески језик

8. Биљана Пиповић, Save the Bees!, Гимназија Стеван Јаковњевић”, Власотинце.

 

Пројектна настава

9. Валентина Милетић, Путовање кроз свет лековитог биља, Технолошка школа, Параћин;

10. Зорица Ивановић, Путујем и писце упознајем, Технолошка школа, Параћин.

 

 

 

 

 

ЕДУКА на "Facebook"

библиотека педагошка раскршћа